Daugiau dėmesio lambliazei

Giardia lamblia – tai atsparūs skrandžio ir žarnyno parazitai, galintys pridaryti daug žalos. Vis dažniau pasitaiko šunų, apsikrėtusių šiais pirmuonimis. Deja, ne visada ši infekcija atpažįstama, o kartais jos pavojus net nuvertinamas. Taip yra todėl, kad išmatų tyrimas ne visada parodo užkrėtimą Giardia lamblia pirmuonimis, nors iš tikrųjų žarnyne jų yra. Tam, kad rezultatas būtų patikimas, reikia atlikti mažiausiai 3 tyrimus. Tačiau net ir tada negalima būti 100 proc. įsitikinus, nes šio parazito gyvenimo ciklas specifinis.

Priežastis:

Giardia lamblia yra zoonozinis parazitas, labai užkrečiamas, pakartotinis užkrėtimas gali įvykti vartojant užterštą maistą arba gėrimą, taip pat per tiesioginį kontaktą su užsikrėtusio gyvūno išmatomis (pavyzdžiui, šuniui jų suėdus).

Didžiausias pavojus kyla pirmiausia mažiems šuniukams ir suaugusiems šunims, kurių imunitetas nusilpęs dėl streso, senatvės arba ligos. Taip pat labai dažnai pastebima, kad į Nyderlandus įvežami Giardia lamblia parazitais užsikrėtę gyvūnai. Nors šunys tiriami kilmės šalyje, tačiau 9 atvejais iš 10 parazitų neaptinkama, nors šuo ir būna užsikrėtęs. Po kelionės, kuri sukelia didelį stresą, parazitai suaktyvėja.

Lambliazės simptomai:

Dažniausiai skundžiamasi, kad šuo viduriuoja, be to, išmatos nuolat kinta nuo vandens skystumo iki tirštų, kartais kietų. Ant išmatų galima pastebėti gleivių arba kraujo. Be to, šuo gali vemti, jį gali pykinti. Dėl to žymiai pablogėja šuns apetitas. Taip pat susilpnėja imunitetas ir Giardia lamblia parazitai gali dar labiau tarpti.

Gydymas:

Svarbu kaip galima greičiau sustiprinti imunitetą. Tam labai svarbi žarnyno mikroflora, tačiau ją formuoti reikia atsargiai, nes nežinoma, ar labai užkrėstas šuns organizmas, taip pat nežinoma, ar pažeistas žarnynas. Kadangi kirmėlių šalinimo vaistai Giardia lamblia parazitų neveikia, mes rekomenduojame duoti šuniui „Panacure“ arba „Metrazol“ ir penkias dienas šerti jį „Farm Food Fresh Rundvlees Compleet“ ėdalu (pirmas dvi dienas reikia ėdalą kiaurasamtyje 2 sekundėms panardinti į karštą vandenį, kad jis šiek tiek apvirtų ir žarnynas nurimtų). Kitas 3 dienas duokite šuniui visiškai žalio „Farm Food Fresh Rundvlees Complete“ ėdalo.

Praėjus penkioms dienoms po truputį pakeiskite „Farm Food Fresh Rundvlees Compleet“ ėdalą „Food Fresh Pens en Hart Compleet“ ėdalu. Tai sveikos žarnyno mikrofloros atkūrimo pradžia (taip pat žr. straipsnelį apie žarnyno mikroflorą).

Sveika žarnyno mikroflora reikalinga tam, kad žarnynas nebūtų jautrus, sustiprėtų imunitetas, pagerėtų virškinamumas ir t. t. Kai šuo ja ėda vien „Farm Food Fresh Pens en Hart Compleet“, rekomenduotina kitas 14 dienų šerti jį vien šiuo ėdalu.

Ypač gydymo kurso pradžioje svarbu, kad dienos norma būtų padalyta į keletą porcijų. Jeigu tuštinimasis nepagerėja, susisiekite su mūsų šėrimo ekspertu, kuris padės jums surasti galimą sprendimą (iš šėrimo pusės). Jeigu jums kiltų klausimų arba norėtumėte asmeninės pagalbos, mielai lauksime iš jūsų žinių.