Farm Food Rawhide – Garantija

„Farm Food B.V.“ pozicija
dėl neigiamo žaliaminės odos apibūdinimo
„Facebook“ tinkle ir internete.

Keletą metų „Facebook“ tinkle ir įvairiose (daugiausia JAV) interneto svetainėse buvo platinami pranešimai apie šunų kramtalų gamyboje taikomus žalingus metodus. Šiuose pranešimuose visi šunų kramtalai apibendrintai vadinami žaliamine oda.

Nors manome, kad šiais pranešimais iš esmės keliama (visiškai nepagrįsta) panika, mes tikrai suprantame galimą vartotojų susirūpinimą, todėl norėtume pateikti jums šiek tiek informacijos apie mūsų „Farm Food“ žaliaminės odos kokybę.

Galima įsigyti daug įvairių skirtingos kokybės šunų kramtalų, kurie yra pagaminti iš odos (paprastai vadinamos žaliamine oda). Daugelis jų yra pagaminti iš raugintos odos (taip pat vadinamos išdirbta oda). „Farm Food“ nuo 1996 m. pardavinėjo tik iš poodinio audinio pagamintus šunų kramtalus. Šunų kramtalų gamybai mes nenaudojame išdirbtos odos.

Žinome, kad kai kuriose šalyse naudojamos įvairios cheminės medžiagos, skirtos konservuoti odą prieš ją perdirbant į šunų kramtalus. Toks konservavimas yra reikalingas, nes dažnai praeina nemažai laiko, kol odos nugabenamos į gamybos įmonę. Dauguma šalių, kuriose taikoma tokia praktika, yra Tolimuosiuose Rytuose. Taip pat naudojamos kelios cheminės medžiagos plaukams nuo odos pašalinti.

„Farm Food“ nenaudoja jokių šių cheminių medžiagų (kurios, daugeliu atvejų, yra metalo druskos). Mes puikiai žinome apie jų galimą neigiamą poveikį šunų sveikatai. Poodinis audinys į mūsų gamybos įmonę pristatomas šviežias, todėl nėra reikalo naudoti tokių cheminių medžiagų.

Be to, mums pristatomas poodinis audinys jau būna atskirtas nuo pagrindinio odos sluoksnio, todėl poodinis audinys nėra paveikiamas cheminių medžiagų, naudojamų plaukams nuo odos pašalinti.

Reguliariai atliekame tyrimus, ar mūsų gaminiuose, be kitų dalykų, nėra arseno, švino, kadmio ir gyvsidabrio. Šie metalai apskritai dažniausiai aptinkami konservavimui naudojamose metalo druskose.

Poodinis audinys, kurį naudojame šunų kramtalams gaminti, yra sudarytas iš kolageno ir jis taip pat naudojamas maisto gamybos pramonėje želatinai gaminti. Želatina naudojama įvairioms paskirtims, įskaitant gaiviuosius gėrimus, saldumynus (kramtomąjį marmeladą), sriubas ir pudingus, bet ji taip pat plačiai naudojama vaistų kapsulėse. Pastaroji naudojimo sritis, mūsų nuomone, gerai parodo, su kokios kokybės žaliamine oda dirbame. Jei yra nors vienas sektorius, kuriame gerai reguliuojama ingredientų kokybė, tai yra farmacijos pramonė!

Šiuo metu „Facebook“ tinkle platinamame straipsnyje teigiama, kad oda balinama naudojant chlorą ir vandenilio peroksidą. Iš tikrųjų, norint išbalinti odą vandenilio peroksidu, reikėtų labai didelės koncentracijos (iki 10 %). Poodinis audinys, kurį naudojame žaliaminei odai, yra natūralios kreminės baltos spalvos ir nėra balintas. Tačiau naudojame mažos koncentracijos vandenilio peroksidą (mažiau nei 3 %), kad būtų sunaikintos visos užsilikusios bakterijos. Ši koncentracija yra nepavojinga ir cheminė medžiaga nuplaunama vandeniu gamybos proceso metu. Plovimo metu vandenilio peroksidas visiškai suskaidomas į vandenį (H2O) ir deguonį (O2). Iš tikrųjų tokios pat mažos koncentracijos vandenilio peroksidas netgi savaime pasigamina mūsų organizmuose.

Poodinis audinys išlieka kreminės baltos spalvos per visą gamybos procesą. Nenaudojame dažų, kad paslėptume trūkumus, pavyzdžiui, dėmes ar spalvos pakitimus. Žaliaminė oda yra natūralus produktas, o tai reiškia, kad kartais ji nebūna grynai balta. Gaminio vaizdas rodo tikrą jo kokybę.

Taip pat buvo pranešimų, kad žaliaminės odos gamyboje naudojami klijai. Mes niekada nenaudojame klijų gamybos procese. Žinoma, mes negalime garantuoti už kitų pagamintus žaliaminės odos gaminius. Poodinis audinys yra lipnus. Toks jis pasidaro dėl džiovinimo proceso poveikio ir dėl to, kad jis sudarytas iš kolageno, todėl jis išlaiko savo formą, kai yra išdžiovintas. Klijai yra tiesiog nereikalingi.

Anksčiau žaliaminė oda mums buvo tiekiama iš Pietų Amerikos, tačiau per pastaruosius kelerius metus gauname žaliaminę odą pagal gamybos sutartį su Turkijos tiekėju, kurį reguliariai aplankome, kad garantuotume kokybę.

Daug šunų kramtalų tiekiama iš Azijos (daugiausia iš Kinijos, Tailando ir Indijos). Šiose šalyse pagamintų šunų kramtalų kokybė dažnai neatitinka lūkesčių, o gamybos procesą sunku kontroliuoti. Todėl mes vengiame šiose šalyse pagamintų šunų kramtalų.

Vienas straipsnis buvo ypač platinamas „Facebook“ tinkle ir internete jau keletą metų, ir tikriausiai dėl jo 2014 m. buvo parengtas Nyderlandų vartotojų televizijos laidos „Keuringsdienst van Waarde“ epizodas. Gerrit de Weerd, „Farm Food“ direktorius ir savininkas iš tikrųjų naudingai prisidėjo prie laidos, kai į kreipėsi laidos prodiuseriai. Mūsų minėtas straipsnis buvo aiškiai parodytas laidoje.

Toliau rasite nuorodą į laidą.

http://keuringsdienstvanwaarde.kro.nl/seizoenen/2014/30-132475-02-10-2014

(Pokalbis su Gerritu de Weerdu prasideda nuo 22 minučių ir 5 sekundžių žymės).

Tikriausiai žinote, kad šiuo metu rinkoje parduodamų šunų kramtalų kokybė gali smarkiai skirtis. Deja, visi šunų kramtalai su mazgais galuose apibendrintai vadinami „žaliamine oda“, o tai, mūsų nuomone, nėra teisinga.

Tikimės, kad šis paaiškinimas sumažino jūsų susirūpinimą ir pateikti argumentai padės atsilaikyti nuo šiuo metu internete keliamos panikos.

Jei perskaitę šį paaiškinimą dar turėsite kokių nors klausimų, neabejotinai galite susisiekite su mumis. Mums bus malonu jums padėti. Jei norėtumėte gauti šį paaiškinimą skaitmeniniu formatu, susisiekite su mumis. Mums būtų malonu atsiųsti jums šį dokumentą.

„Farm Food“ komandos vardu,

Su pagarba,
Maarten de Weerd, M.Sc.
Kokybės vadovas ir dietologas

Lithuanian