Kodėl į ėdalą nepridedame maltų kaulų, kurie yra kalcio ir fosforo šaltinis?

Nemažas kiekis fosforo jau yra pačioje mėsoje, ir nors kaip kalcio šaltinį naudoti maltus kaulus yra patrauklu finansiškai, norėdami, kad šunys išliktų sveiki visą gyvenimą, mes pasirinkome neorganinių medžiagų, kuriose yra kalcio ir fosforo, mišinį. Šis sprendimas užtikrina kalcio ir fosforo pusiausvyrą ėdale bei jo įsisavinimą, taigi ir biologinį prieinamumą, atitinkantį kasdienius tiek šuniukų, tiek suaugusių šunų poreikius.

Kalcio ir fosforo pusiausvyrą kauluose visada nelengva nustatyti, o ypač sunku tai padaryti, kai į ėdalą įmaišyta maltų kaulų. Dėl šios priežasties vilkai nekramto, negraužia ir neėda kaulų tol, kol jų skrandis beveik visiškai neištuštėja. Vilkai graužia kaulus po kurio laiko baigę ėsti ir niekada to nedaro ėsdami.

Kad iš kaulų išsiskirtų kalcis, pH lygis (rūgštingumo laipsnis) skrandyje turi būti toks mažas, kad kaule esantį kalcį galėtų ištirpdyti skrandžio sultys. Tik tada kalcis (ir fosforas) gali būti absorbuojamas žarnyne ir metabolizuojamas.

Jeigu skrandis pilnas, pH lygis jame toks didelis, kad kaule esantis kalcis ištirpsta nevisiškai arba neištirpsta visai, todėl lieka neaišku, ar kalcis arba fosforas iš šio šaltinio patenka į organizmą.

Dėl šios priežasties mes nusprendėme ėdale Farm Food nenaudoti maltų kaulų – juk galiausiai ėdalas yra pagrindinis ir kasdienis veiksnys, nuo kurio priklauso jūsų šuns sveikata.

Mūsų siūlomas kaulas „Farm Food Rawhide“ arba „Farm Food Antler“ (pagamintas iš natūraliai numestų tauriojo elnio ragų) – puikūs produktai, tačiau tik paėdus.