Kodėl vienas ėdalas visiems šunims

Kaip visuotinai pripažįstama, šunys kilo iš vilkų, o atrankos būdu buvo išvestos įvairios jų veislės. Jeigu pažvelgtume į šuns prigimtį, pamatytume, kad evoliucijos prasme šunys yra tokie patys, kaip vilkai.

Išliko ne tik toks pat, kaip vilko, pagrindinis elgesys, bet ir tokia pati virškinimo sistema, medžiagų apykaita ir viskas, kas su tuo susiję. Kalbant apie laukinius šunis, visada buvo ir yra taip, kad kiekvienas gaujos narys, nuo jauniausio iki seniausio ir nuo mažiausio iki didžiausio, pagal poreikį minta tuo, ką tuo metu pavyksta sumedžioti. Šuniukai ėda sąlyginai daugiau, vyresni šunys – kiek mažiau.

Dėl to šunys yra panašūs į žmones (taip pat ilgaamžius žinduolius): visi žmonės, nuo kūdikių iki senelių, valgo tos pačios sudėties maistą. Kūdikiai suvalgo sąlyginai daugiau (susmulkinto) maisto, nei senukai, o seneliai ir senelės priešingai – suvalgo gerokai mažiau.

Kadangi šunys lygiai taip pat, kaip jų protėviai, suėda tiek, kiek jiems reikia energijos poreikiui patenkinti, jie, misdami gerai subalansuotu ėdalu, gauna reikiamą visų maistinių medžiagų kiekį, atitinkantį sunaudotą energiją.

Jauni šunys, žindančios kalės ir šunys, iš kurių tikimasi tam tikrų pasiekimų, suėda daugiau, nei vidutinis suaugęs šuo, taip patenkindami įvairių maistinių medžiagų poreikį. Tas pats taikytina vyresnio amžiaus šunims, iš kurių ypatingų pasiekimų nebesitikima: jiems reikia mažiau ėdalo, nei vidutiniam suaugusiam šuniui.

Kadangi šunų žarnynas labai trumpas (lyginant su žmogaus žarnynu, jis trumpesnis 7 kartus), viename kilograme sauso ėdalo turi būti labai daug energijos, kitaip medžiagų apykaitą neigiamai veiks per didelis ląstelienos kiekis.

Dėl šios priežasties kiekvienas šuo visą savo gyvenimą gali būti šeriamas „Farm Food HE“ („High Energy“). Taip yra todėl, kad nuo 1982 m. „Farm Food“ vadovaujasi tokia filosofija: vienos rūšies ėdalas, tinkamas visiems šunims, nuo mažiausių iki didžiausių, nuo šuniukų iki senų šunų, nuo dirbančių iki tinginiaujančių.

Praėjusiais metais mes daugiau nei įrodėme, kad „Farm Food HE“ nepaprastai tinka tiek mažiems šuniukams, tiek seniems šunims, tiek didelių, tiek mažų veislių šunims, tiek sunkiai dirbantiems, tiek tinginiaujantiems šunims, todėl specialus šuniukų ėdalas, senų šunų ėdalas arba hipoalerginis ėdalas yra visiškai nereikalingas, nes gamtoje tokio nėra. Mažiems šunims (šuniukams ir nedidelių veislių šunims) skirtas ėdalas „Farm Food HE Mini“, kurio sudėtis lygiai tokia pati, tačiau jis gaminamas mažesniais gabaliukais (6 mm) ir pilstomas į mažesnius maišus.

Rėmelyje:

  • Laukiniai šunys minta vienu ir tuo pačiu maistu.
  • Jauni šunys suėda sąlyginai daugiau, o vyresnio amžiaus šunys – sąlyginai mažiau.
  • Tiek maži šuniukai, tiek vyresnio amžiaus šunys gali ėsti vieną ir tą patį „Farm Food“ ėdalą.