Šėrimo rekomendacijos

Patirtis rodo, kad dauguma šunų, kurie šeriami nenormuojant ėdalo, nejaučia saiko. Todėl toliau šiose rekomendacijose pateikiamoje lentelėje nurodytos vidutinės normos. Kad ir kokią normą parinktumėte, visada šerdami laikykitės tokio pagrindinio principo: atsižvelkite į savo šunį, nes nėra dviejų vienodų šunų. Geriausia įvertinti pagal šonkaulius: šuns šonkauliai turi būti apčiuopiami, bet ne matomi (jeigu jis priklauso lygiaplaukių šunų veislei). Bet kuriuo atveju norma niekada negali būti 25 proc. didesnė už nurodytą lentelėje. Tai susiję su šuns žarnyno ilgiu: šuns žarnynas 7 kartus trumpesnis už žmogaus. Jeigu šuo peršeriamas, gali nutikti taip, kad dėl slėgio ėdalas nebus gerai pasisavinamas žarnyne ir šuo pradės liesėti. Pasirūpinkite, kad šuo visada turėtų neribotą kiekį šviežio geriamojo vandens!

1 augimo etapas: (šuniukai maždaug iki 3 mėn. amžiaus)

Maždaug iki 3 mėnesių amžiaus šuniukas labai greitai auga. Tam, kad būtų padėtas tvirtas pagrindas tolimesniam šuns vystymuisi, labai svarbus tinkamas šėrimas.

„Jeigu žarnyno mikroflora nebus tinkama, šuo nebus sveikas“ – tai šūkis, kuris, mūsų nuomone, tampa vis reikšmingesnis. Dažnai matome, kad dėl skurdžios žarnyno floros šunys (ne tik maži šuniukai) viduriuoja, turi kitų virškinimo problemų. Žarnyno mikroflora skurdi tada, kai žarnyne gyvena per mažai įvairių bakterijų kolonijų. Jei taip yra, ėdalas nepakankamai gerai suskaidomas, todėl pradeda pūti ir rūgti storojoje žarnoje, o šuo ima viduriuoti.

Todėl pirmiausia reikia dar labai anksti užtikrinti stabilią šuniuko žarnyno mikroflorą.

Kalbant apie geros žarnyno mikrofloros sukūrimą, reikia atkreipti dėmesį į 3 faktus:

  1. ką tik atvestų šuniukų žarnyne nėra jokios mikrofloros;
  2. pirmame šuniuko augimo etape žarnyno mikroflora susiformuoja kartu su ėdalu gaunant gerųjų bakterijų;
  3. sausas ėdalas (taip pat ir „Farm Food HE“) yra iš esmės sterilus, todėl jis nepadės sukurti apskritai jokios žarnyno mikrofloros.

Atsižvelgdami į pirmiau išdėstytus faktus mes jau ne vienerius metus pateikiame standartinę mažų šuniukų šėrimo rekomendaciją: šuniukams skirtas ėdalas turi ne tik suteikti maistinių medžiagų, bet pirmiausia užtikrinti stabilios žarnyno mikrofloros formavimą. Vis daugiau veisėjų vadovaujasi šia rekomendacija ir neketina elgtis kitaip, be to, tą patį pataria šuniukų pirkėjams.

Jei reikia (pavyzdžiui, kai kalė turi mažai pieno arba visiškai jo neturi), duokite šuniukams pieno pakaitalo „Farm Food No.1“. Patirtis parodė, kad šis patentuotas pieno pakaitalas, pagamintas iš nenugriebto ožkos pieno, geriausiai pakeičia kalės pieną.

Kai šuniukams sukanka 3–4 savaitės, reikia pradėti duoti jiems ėdalo. Išskyrus tam tikras išimtis, nerekomenduojama duoti šuniukams košės (pagalvokite apie tai, kad gamtoje taip pat nerasime jokių „košės tvenkinių“).

Šuniukams ypač svarbu, kad pirmas kietas ėdalas ne tik teiktų maistinių medžiagų, bet taip pat padėtų kurti sveiką ir subalansuotą žarnyno mikroflorą.

Todėl rekomenduojame pirmąsias savaites vis dar žindomiems šuniukams duoti vien „Farm Food Fresh“ ėdalo. Geriausia pradėti nuo „Farm Food Fresh Rundvlees Compleet“ ėdalo, o kai šuniukams sukaks 5 savaitės palengva pereiti prie „Farm Food Fresh Pens & Hart Compleet“.

Tarp 6 ir 8 savaičių amžiaus reikia pamažu įvesti „Farm Food HE“ ėdalą. Šiuo laikotarpiu po truputį mažinamas visaverčio šviežio ėdalo kiekis, atitinkamai didinant „Farm Food HE“ ėdalo normą, kuri padalijama mažiausiai į 5 porcijas.

Jeigu šuniukai, dar neatskirti nuo motinos, buvo šeriami „Farm Food Fresh“ ir „Farm Food HE“ ėdalu, rekomenduokite jų pirkėjams nuo 8 savaičių amžiaus iki tol, kol šuniukams sukaks 8 mėnesiai, 2 dienas per savaitę „Farm Food HE“ ėdalą pakeisti „Farm Food Fresh Pens & Hart Compleet“ ėdalu. Taip pat galima kartais įmaišyti truputį „Farm Food Fresh Pens & Hart Compleet“ į sausą ėdalą. Taip ir toliau užtikrinsite stabilią žarnyno mikroflorą. 50 g „Farm Food HE“ atitinka maždaug 100 g „Farm Food Fresh Pens & Hart Compleet“.

Ilgametė patirtis parodė, kad geriausias rezultatas pasiekiamas derinant „Farm Food HE“ ir šviežią ėdalą, kurio mažiausiai 60 proc. sudaro nevalyti (neplauti) atrajotojų didieji skrandžiai. Todėl mes sukūrėme „Farm Food Fresh Pens & Hart Compleet“ ėdalą. Jeigu šuniuko išmatų konsistencija netinkama, rekomenduotina jį ilgiau šerti „Farm Food Fresh Pens & Hart Compleet“ ėdalu, o vėliau palengva pereiti prie „Farm Food HE“.

Perleidimas naujam savininkui

Šuniukams, kurie perleidžiami naujam savininkui, tenka su daug kuo susidoroti. Netekę motinos, savo brolių ir seserų, atsidūrę naujoje aplinkoje su atitinkamai svetimais kvapais ir garsais, patekę į naują „gaują“ ir pan., jie patiria didelį stresą. Stresas itin veikia virškinimo sistemą. Todėl rekomenduotina į tai atsižvelgti ir pirmomis dienomis šuniuką šerti atsargiai.

Kadangi šuniuko žarnyno mikroflora ir toliau formuojasi, svarbu pradėti nuo „Farm Food Fresh“ šviežio ėdalo (arba ir toliau tokį šėrimą tęsti). Jeigu veislyne šuniukas nebuvo šeriamas „Farm Food Fresh“ ėdalu, geriausia iš pradžių 2 savaites duoti jam „Farm Food Fresh Pens & Hart Compleet“ ėdalą. Vėliau galima į „Farm Food HE“ įmaišyti „Farm Food Fresh“. Dvi savaites šviežio ėdalo kiekis po truputį mažinamas, tuo pat metu didinant „Farm Food HE“ kiekį (50 g sauso ėdalo atitinka 100 g šviežio). Po mėnesio galima 5 dienas per savaitę šerti šuniuką „Farm Food HE“ ėdalu. Kai šuo šeriamas „Farm Food HE“ sausu ėdalu, mes rekomenduojame 2 dienas per savaitę duoti jam vien „Farm Food Fresh Pens & Hart Compleet“, kad suformuotumėte ir palaikytumėte reikiamą žarnyno mikroflorą.

2 augimo etapas: (iki 7–8 mėnesių amžiaus)

Pasibaigus šiam laikotarpiui daugumos šuniukų svoris jau siekia tris ketvirtadalius suaugusio šuns svorio. 5 dienas per savaitę šuo šeriamas „Farm Food HE“ ėdalu, kitas 2 dienas gauna „Farm Food Fresh Pens & Hart Compleet“ (arba kasdien į sausą ėdalą įmaišoma truputis „Farm Food Fresh Pens & Hart Compleet“). Dienos norma padalijama į 3 arba 4 porcijas.

3 augimo etapas: (iki suaugusio amžiaus, t. y. maždaug nuo 18 iki 24 mėnesių)

Šiuo laikotarpiu pastebima, kad su amžiumi sumažėja vienam kūno svorio kilogramui reikalingas ėdalo kiekis, taigi šitame augimo etape dienos maistinių medžiagų poreikis beveik nekinta. Priklausomai nuo šuns (ir (ar) jo šeimininko) aktyvumo, šiuo metu kasdienis ėdalo kiekis yra beveik toks pat, koks bus reikalingas, kai šuo visiškai suaugs.

Kol šuniukui sukaks 10 mėnesių, be „Farm Food HE“ taip pat dvi dienas per savaitę duokite jam „Farm Food Fresh Pens & Hart Compleet“. Iki 10 mėnesių amžiaus šuniukai šeriami 3 kartus per dieną, vėliau – 2 kartus. Šiuo laikotarpiu taip pat galima ne du kartus per savaitę šerti vien šviežiu ėdalu, bet kasdien truputį „Farm Food Fresh Pens & Hart Compleet“ įmaišyti į sausą ėdalą.

Suaugę ir (arba) dirbantys šunys

Kiek „Farm Food HE“ ėdalo reikia šuniui per dieną, labiausiai priklauso nuo jo aktyvumo. Kai kurie šunys yra linkę kelias dienas iš eilės ėsti daugiau, nei jiems iš tikrųjų reikia, o kitas dienas mažiau. Tai natūralu, tad nereikėtų nerimauti, nebent šuo pradėtų netekti svorio (tai reikštų, kad jis serga). Kiek ėdalo duoti šuniui per dieną, nuspręskite atsižvelgdami į jo būklę. Jeigu stebėsite savo šunį, galėsite nuspręsti, kiek vidutiniškai ėdalo jam reikia kas dieną. Dienos norma padalijama į 2 porcijas. Mes taip pat rekomenduojame vieną dieną per savaitę šerti suaugusį šunį vien šviežiu ėdalu („Farm Food Fresh Pens & Hart Compleet“), taip užtikrinsite gerą jo žarnyno mikroflorą.

Šuningos ir žindančios kalės

Pirmas 5 savaites po sukergimo kalei nereikia papildomo ėdalo. Nuo 6 savaitės galima kasdienį ėdalo kiekį po truputį didinti tol, kol jis bus pusantro karto didesnis.

Žindančioms kalėms reikia kur kas daugiau ėdalo, net 2–3 kartus daugiau nei anksčiau. Dienos normą paskirstykite į kelias (2–4) porcijas ir reguliariai tiek šuningas, tiek žindančias kales šerkite „Farm Food Fresh Pens & Hart Compleet“ ėdalu (pageidautina, kad jo būtų truputį duodama kiekvieno šėrimo metu). Kai šeriama visaverčiu ėdalu, nereikia duoti nieko kito, nei kalkių, nei papildų ir pan. Jei reikia, kalėms ir šuniukams galima duoti „Farm Food No.1“ pieno pakaitalo, pagaminto iš nenugriebto ožkos pieno.

Patirtis parodė, kad paskutinę savaitę šuningos kalės sunkiai suėda reikiamą kiekį „Farm Food HE“. Jei taip yra ir jūsų kalei, galite dažniau duoti jai „Farm Food Fresh Pens & Hart Compleet“ (taip pat ir pirmas porą žindymo dienų).

Vyresnio amžiaus šunys

Senstantiems šunims reikia vis mažiau ėdalo. Taip yra todėl, kad vyresnio amžiaus šunims reikia mažiau energijos, taigi ir baltymų. Dėl to vadinamame „specialiame ėdale“ papildomai sumažinamas baltymų kiekis, tačiau tuomet kyla pavojus, kad šuo gaus per mažai aminorūgščių, kad būtų užtikrinta gera sveikata ir imunitetas. Todėl vyresnio amžiaus šunis galima kaip įprastai šerti „Farm Food HE“ ėdalu. „Farm Food HE“ aminorūgščių sudėtis užtikrina puikią net ir vyresnio amžiaus šunų būklę. Neveltui pastebima, kad vyresnio amžiaus šunys, prieš tai niekada anksčiau negavę „Farm Food HE“, pradėti šerti šiuo ėdalu išgyvena tarsi antrą jaunystę.

Ypatingo dėmesio reikalauja ir vyresnio amžiaus šunų žarnyno mikroflora. Kuo geriau palaikoma žarnyno mikrofloros būklė tam tikromis dienomis šeriant šunį vien šviežiu ėdalu, tuo atsparesnis žarnynas.

Daugiau dėmesio žarnynui po kirmėlių šalinimo iš organizmo

Žarnyne apsigyvenusios kirmėlės gali rimtai pakenkti tiek žarnynui, tiek žarnyno mikroflorai, o tai turi savų pasekmių. Ne visada kirmėles galima pastebėti išmatose. Kirmėlių lervos gali pasklisti po visą organizmą. Todėl svarbu reguliariai duoti šuniui kirmėles šalinančių vaistų. Reikiamų kirmėlių šalinimo preparatų ir gydymo plano teiraukitės gyvūnų prekių parduotuvėje arba savo veterinaro. Tam, kad neišsivystytų kirmėlių atsparumas, iš tiesų svarbu kartais pakeisti antiparazitinių vaistų gamintoją (ir veikliąją vaistų medžiagą).

Jeigu šuo užsikrėtęs kirmėlėmis, jos gali neigiamai paveikti šuns žarnyno mikroflorą, todėl mes rekomenduojame po kirmėlių šalinimo iš organizmo kelias dienas duoti šuniui „Farm Food Fresh“ šviežio ėdalo, kad atkurtumėte žarnyno mikroflorą.

Farm Food HE & Sviežias produktus